KOA Speer RK73H2BTTD4024F
Res Thick Film 1206 4.02M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.11%
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
Stock
68,082
Authorized Distributors
6
Resistance
4.02 MΩ
4.02 MΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 1206 3.9M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 3.9MOhm 0.25W 1/4W
Yageo GroupRC1206FR-074M12L
Res Thick Film 1206 4.12M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206JR-074M3L
Res Thick Film 1206 4.3M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 4.02MOhms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 4.02e+06ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 4M02, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD4024F