KOA Speer RK73H2BTTD4020F
Res Thick Film 1206 402 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Future Electronics
Farnell
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
+329%
Authorized Distributors
6
Resistance
402 Ω
402 Ω
402 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-8ENF4020V
Res Thick Film 1206 402 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07402RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 402Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-13402RL
RC Series 1206 0.25 W 402 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupAC1206FR-07402RL
描述
402 Ohms 1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200
Res, 402R, 0.25W, Thick Film, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD4020F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 402ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Resistor, SMT, 1206, 402 Ohm, +/-1%, +/-100ppm, Thk Film,<CA
1206 (3216Metric) 1206 RK73H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 402Ohms ±100ppm/C