KOA Speer RK73H2BTTD3R48F
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 3.48Ohms 0.25W 1/4W
数据表和文档
Upverter
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
72,500
Authorized Distributors
6
Resistance
3.48 Ω
3.48 Ω
3.48 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1206 3.48 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 3.32 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 3.16 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 3.48ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 3R48, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD3R48F
Thick Film Resistors - SMD 1/4watts 3.48ohms 1%
3.48¦¸ ¡À1% 250mW ¡À200ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*700¦Ìm