KOA Speer RK73H2BTTD3922F
Res Thick Film 1206 39.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Farnell
Arrow Electronics
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
+15.15%
Authorized Distributors
6
Resistance
39.2 kΩ
39.2 kΩ
39.2 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-8ENF3922V
Res Thick Film 1206 39.2K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0739K2L
Res Thick Film 1206 39.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG1206F39K
Res Thick Film 1206 39K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-0736KL
Res Thick Film 1206 36K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-0742K2L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 42.2kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 39.2kOhms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 39200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 39K2, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD3922F