KOA Speer RK73H2BTTD3400F
Res Thick Film 1206 340 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Upverter
Newark
Arrow Electronics
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.34%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
340 Ω
340 Ω
340 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 340Ohm 0.25W 1/4W
TE ConnectivityCRG1206F330R
Fixed Resistor, Thick Film, 0.25W, 330ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 309Ohm 0.25W 1/4W
Res Thick Film 1206 360 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG1206F330R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 340ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 340R, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD3400F
1206 (3216Metric) 1206 RK73H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 340Ohms ±100ppm/C