KOA Speer RK73H2BTTD33R2F
Res Thick Film 1206 33.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Future Electronics
Farnell
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-34.38%
Stock
62,636
Resistance
33.2 Ω
33.2 Ω
33.2 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 33.2Ohm 0.25W 1/4W
Yageo GroupRC1206FR-0730RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 30Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 36 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 36 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 33 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Molded SMD Automotive Paper T/R
描述
Res, 33R2, 0.25W, Thick Film, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD33R2F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 33.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Resistor, SMT, 1206, 33.2 Ohm, +/-1%, +/-100ppm, Thk Film<CA
1206 (3216Metric) 1206 RK73H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 33.2Ohms ±100ppm/C