KOA Speer RK73H2BTTD2940F
Res Thick Film 1206 294 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Upverter
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.61%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
47,234
Authorized Distributors
6
Resistance
294 Ω
294 Ω
294 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-8ENF2940V
Res Thick Film 1206 294 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07294RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 294Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206FR-07294RL
Res Thick Film 1206 294 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 294ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206FR-07267RL
Res Thick Film 1206 267 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ8ENF3000V
Res Thick Film 1206 300 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 294Ohms 0.25W 1/4W
Resistor, SMT, 1206, 294 Ohm, +/-1%, +/-100ppm, Thk Film,<CA