KOA Speer RK73H2BTTD28R7F
Res Thick Film 1206 28.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Newark
3 个月趋势:
-18.86%
Stock
73,544
Resistance
28.7 Ω
28.7 Ω
28.7 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-0730RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 30Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-0726R7L
Res Thick Film 1206 26.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-0730R1L
Res Thick Film 1206 30.1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
250mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 28.7Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 28.7Ohms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 28.7ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 28R7, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD28R7F