KOA Speer RK73H2BTTD1R78F
Res Thick Film 1206 1.78 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
32,079
Authorized Distributors
5
Resistance
1.78 Ω
1.78 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1206 1.78 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1.8ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 1.69 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
描述
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 1.78Ohms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1.78ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 1R78, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD1R78F