KOA Speer RK73H2BTTD1R74F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1.74ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
86,388
Authorized Distributors
6
Resistance
1.74 Ω
1.74 Ω
1.74 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1.8ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 1.69 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 1206 1.91 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
1206 (3216Metric) 1206 RK73H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 1.74Ohms ±200ppm/C
RES 1.74 OHM 1% 1/4W 1206
1.74¦¸ ¡À1% 250mW ¡À200ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*700¦Ìm
RK73H2BTTD1R74F, KOA
1.74 OHM 1% 200PPM
FC 1206 1% 1.74R