KOA Speer RK73H2BTTD1653F
Res Thick Film 1206 165K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Farnell
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.57%
Authorized Distributors
6
Resistance
165 kΩ
165 kΩ
165 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-07165KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 165kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 150K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-07150KL
Res Thick Film 1206 150K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 174K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 160K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
SMD Chip Resistor, 150 kOhm, ± 1%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
描述
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 165kOhms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 165000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 165K, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD1653F