KOA Speer RK73H2BTTD15R0F
Res Thick Film 1206 15 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Newark
Farnell
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+2.40%
Resistance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 1206 15 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-0714R7L
RC Series 1206 0.25 W 14.7 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 14.3ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 16 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 15ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 15Ohms 0.25W 1/4W
Resistor, SMT, 1206, 15 Ohm, +/-1%, +/-100ppm, Thk Film,<CA
Res, 15R, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD15R0F
RES 15 OHM 1% 1/4W 1206 / 15 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
SMD Resistor 1206 15Ω ±1% 250mW ±100ppm/℃
RES, 15R, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 15ohm; Product Range: RK73H Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Toler