KOA Speer RK73H2BTTD1581F
Res Thick Film 1206 1.58K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Farnell
Arrow Electronics
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.31%
Stock
66,883
Authorized Distributors
6
Resistance
1.58 kΩ
1.58 kΩ
1.58 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-071K58L
Res Thick Film 1206 1.58K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-071K43L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 1.43kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG1206F1K5
Fixed Resistor, Thick Film, 0.25W, 1500ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206FR-071K5L
Res Thick Film 1206 1.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.58kOhms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1580ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 1K58, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD1581F