KOA Speer RK73H2BTTD1473F
Res Thick Film 1206 147K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.10%
Resistance
147 kΩ
147 kΩ
147 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-07147KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 147kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 147kOhm 0.25W 1/4W
Res Thick Film 1206 150K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-07150KL
Yageo RC1206FR-07150KL Thick Film Chip Resistor 150K Ohm 1% 250mW 1206 SMT
PanasonicERJ-8ENF1373V
Res Thick Film 1206 137K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 160K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 147kOhms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 147000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 147K, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD1473F
SMD Resistor 1206 147KΩ ±1% 250mW ±100ppm/℃