KOA Speer RK73H2BTTD12R0F
Res Thick Film 1206 12 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Newark
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.93%
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Authorized Distributors
6
Resistance
12 Ω
12 Ω
12 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-0711R8L
Res Thick Film 1206 11.8 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-0711RL
Res Thick Film 1206 11 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-0712R7L
RC Series 1206 0.25 W 12.7 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
描述
RK73H FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 12Ohm 0.25W 1/4W
RK73H Series 1206 12 Ohm ±1 % 0.25 W ±100 ppm/K Thick Film chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 12ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 12R, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD12R0F