KOA Speer RK73H2ATTDD5361F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 5360ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Production
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Technical Drawing4 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
IHS
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
19,587
Authorized Distributors
0
Resistance
5.36 kΩ
5.36 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-075K36L
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 5.36kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ6ENF5361V
Res Thick Film 0805 5.36K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 5.36K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0805FR-075K6L
125Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 5.6K 0805 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Yageo GroupRC0805FR-075K1L
125Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 5.1K 0805 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Res Thick Film 0805 5.6K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
描述
Thick Film Resistors - SMD 1/4W 5.36K OHM 1%
FC 0805 5K36 1%