KOA Speer RK73H2ALTD10R0F
Res Thick Film 0805 10 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
-75.11%
Stock
61,296
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1995-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
PanasonicERJ6ENF10R0V
Res Thick Film 0805 10 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Resistor Thick Film 0805 10 Ohm 1% 1/8W 100ppm/C Molded SMD Paper T/R
Resistor, Thick Film Chip; 10 Ohms; Case 0805; 0.125W; +/-1%; SMD; 100ppm/K; 150V; 200V
Res Thick Film 0805 10 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Resistor Thick Film 0805 10 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C SMD Punched Paper Tape and Reel
PanasonicERJU06F10R0V
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 10ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 10ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
10¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*500¦Ìm