KOA Speer RK73H2ALTD1001F
Res Thick Film 0805 1K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
+66.67%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Stock
59,962
Authorized Distributors
2
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1995-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ6ENF1001V
Res Thick Film 0805 1K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 1kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity1623131-1
Res Thick Film 0805 1K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/C Molded SMD
Yageo GroupRC0805FR-071KL
Yageo RC0805FR-071KL SMD Resistor 0603 1k Ohm ±1% Thick Film
Resistor, Thick Film Chip; 1 K Ohms; Case 0805; 0.125W; +/-1%; SMD; 100ppm/K; 150V
TE Connectivity1623131-1
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 Chip Resistor 1% 100ppm/C 1kOhm 125mW