KOA Speer RK73H1ETTPL2491F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 2490ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
Arrow ElectronicsRK73H1ETTPL2491F020K
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Resistance
2.49 kΩ
2.49 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-09-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
FC 0402 1% 2.49K 1/10W