KOA Speer RK73H1ETTP22R0F
Res Thick Film 0402 22 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
数据表和文档
Upverter
Newark
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+24.81%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
22 Ω
22 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-0722RL
SMD Chip Resistor, 22 Ohm, ± 1%, 63 mW, 0402 [1005 Metric], Thick Film, General Purpose
Yageo GroupAC0402FR-0722RL
Res Thick Film 0402 22 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-1322RL
Res Thick Film 0402 22 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Anti-Sulfured Thick Film 0402 22 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±1% ±100ppm/℃ 20Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F24R
Res Thick Film 0402 24 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
描述
THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 22ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res, 22R, 1%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1ETTP22R0F
0402 (1005Metric) 0402 RK73H 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.1W 1/10W 22Ohms ±100ppm/C