KOA Speer RK73H1ETTP2213F
Res Thick Film 0402 221K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Farnell
Arrow Electronics
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-34.56%
备用零件
Price @ 1000
Stock
27,546
Authorized Distributors
6
Resistance
221 kΩ
221 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-07221KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 221kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 221K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/°C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-07200KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 200kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F220K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 220000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo RC0402FR-07220KL 0603 SMD Resistor 220k Ohm ±1% 0.063W 0402 thick film
TE ConnectivityCRG0402F200K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 200000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
描述
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 221kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 221000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res, 221K, 1%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1ETTP2213F
0402 (1005Metric) 0402 RK73H 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.1W 1/10W 221kOhms ±100ppm/C
SMD Resistor 0402 221KΩ ±1% 1/10W ±100ppm/℃
制造商别名
  • KOA
  • KOA Speer Electronics Inc
  • KOA SPEER ELECTRONICS
  • KSE
  • KOA CORP
  • SPEER
  • KOA SPEER ELECTRONIC
  • KOA EUROPE
  • GLOBAL
  • KOA CORPORATION
  • KOA Speer Elec
  • KSE INC
  • KOA EUROPE GMBH
  • KOA SPEER ELECT
  • KOA ELECTRONICS
  • KOA KAOHSIUNG CORPORATION
  • KOA SPEAR ELECTRONICS
  • KOA Kaohsiung Corp
  • PowerL
  • RALE
  • KOA SPEEL
  • KOA SPEAR
  • KOA DENKO
  • KOASPR
  • KOA ELEC
  • KOASPeeR
零件编号别名
该零件可能有以下备用零件编号:
  • RK73H1ETTP 2213 F