KOA Speer RK73H1ETTP1823F
Res Thick Film 0402 182K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
element14 APAC
Future Electronics
3 个月趋势:
+131%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-07182KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 182kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402FR-07182KL
Yageo GroupRC0402FR-07200KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 200kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F180K
Res Thick Film 0402 180K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
PanasonicERJ-2RKF1823X
Res Thick Film 0402 182K Ohm 1% 1/10W ¦100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 191K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 182000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR RK73H 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.1W 1/10W 182kOhm ±100ppm/C
Resistor, 182K, 75V, 0.1W, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1ETTP1823F
SMD Resistor 0402 182KΩ ±1% 1/10W ±100ppm/℃