KOA Speer RK73H1ETTP1023F
Res Thick Film 0402 102K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Farnell
Arrow Electronics
3 个月趋势:
-14.48%
符号封装
SnapEDA
封装
下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-07102KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 102kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F100K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 100000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402FR-07110KL
Res General Purpose Thick Film 0402 110K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 100kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F110K
Res Thick Film 0402 110K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Res General Purpose Thick Film 0402 102k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
描述
Resistor Thick Film 0402 102k Ohm 1% 1/16 Watt ±100ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
RK73H 0402 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 102kOhms 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 102000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res, 102K, 1%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1ETTP1023F
SMD Resistor 0402 102KΩ ±1% 1/10W ±100ppm/℃
制造商别名
  • KOA
  • KOA Speer Electronics Inc
  • KOA SPEER ELECTRONICS
  • KSE
  • KOA CORP
  • SPEER
  • KOA SPEER ELECTRONIC
  • KOA EUROPE
  • GLOBAL
  • KOA CORPORATION
  • KOA Speer Elec
  • KSE INC
  • KOA EUROPE GMBH
  • KOA SPEER ELECT
  • KOA ELECTRONICS
  • KOA KAOHSIUNG CORPORATION
  • KOA SPEAR ELECTRONICS
  • KOA Kaohsiung Corp
  • PowerL
  • RALE
  • KOA SPEEL
  • KOA SPEAR
  • KOA DENKO
  • KOASPR
  • KOA ELEC
  • KOASPeeR
零件编号别名
该零件可能有以下备用零件编号:
  • RK73H1ETTP 1023F