TE Connectivity CRG0402F100K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 100000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页3 年前
JRH Electronics
Master Electronics
TE Connectivity
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-32.91%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
TraceParts
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-07100KL
Res General Purpose Thick Film 0402 100K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 100K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0402FR-07100KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 100kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-0797K6L
Res Thick Film 0402 97.6K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 91K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 110K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Res Thick Film 0402 100K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Avnet Japan
100 KOhms ±1% 1/16 W 0402 SMT General Purpose Fixed Resistor
Thick Film Resistors - SMD CRG0402 1% 100K
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CRG Neohm 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 100kOhm ±100ppm/C
CRG0402 SMT CHIP RESISTOR,100K 1% 0.063W
Surface Mount Resistors, General Purpose Resistor, 2 Termination, 0402, Taped & Reeled, 1 %, Thick Film, Resistance Class 1kΩ – 1MΩ, 100K Ω, Neohm CRG
RES, 100K, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistance:100kohm; Product Range:CRG Series; Voltage Rating:50V;
CRG0402 1% 100K Resistance Value: 100K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 100K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F100K | Internal Number: 1676480-1 | TE Connectivity | NEOHM