KOA Speer RK73H1ELTP4021F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 4020ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
数据表和文档
备用零件
Price @ 1000
Stock
39,122
Authorized Distributors
2
Resistance
4.02 kΩ
4.02 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-03-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 4.02K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0402FR-074K02L
SMD Chip Resistor, 4.02 kOhm, ± 1%, 63 mW, 0402 [1005 Metric], Thick Film, General Purpose
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 4020ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Res Thick Film 0402 4.02K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TRR FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 4.02kOhm 0.063W 1/16W
Res General Purpose Thick Film 0402 4.02k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
描述