KOA Speer RK73B3ATTE753J
RK73B FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 75kOhm 1W
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
50,801
Authorized Distributors
4
Resistance
75 kΩ
75 kΩ
75 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date1995-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-1TYJ753U
Res Thick Film 2512 75K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 75K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE Connectivity / AMP4-1879005-6
Fixed Resistor, Thick Film, 1W, 75000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
PanasonicERJ-1TYJ823U
Res Thick Film 2512 82K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 68000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
TE Connectivity352068KJT
Res Thick Film 2512 68K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 42.2ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0402
75K¦¸ ¡À5% 1W ¡À200ppm/¡æ 2512 6.3mm*3.1mm*700¦Ìm