KOA Speer RK73B3ATTE513J
Res Thick Film 2512 51K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Future Electronics
3 个月趋势:
-1.13%
Stock
24,147
Resistance
51 kΩ
51 kΩ
51 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date1995-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 51000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
PanasonicERJ-1TYJ513U
Thick Film Chip Resistor, 2512, 1W 5% 51Kohm, 7 i
1W Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±5% 47kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity352047KJT
Res Thick Film 2512 47K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
TE Connectivity352047KJT
PanasonicERJ-1TYJ473U
Res Thick Film 2512 47K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 51000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) 2512 RK73B 0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm 1W 51kOhms ±200ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 1watts 51Kohms 5%
51K¦¸ ¡À5% 1W ¡À200ppm/¡æ 2512 6.3mm*3.1mm*700¦Ìm