KOA Speer RK73B3ATTE4R7J
Res Thick Film 2512 4.7 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Future Electronics
Farnell
Arrow Electronics
3 个月趋势:
-8.04%
Stock
37,108
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 Ω
4.7 Ω
4.7 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
TE Connectivity35204R7JT
Res Thick Film 2512 4.7 Ohm 5% 1W ±350ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 4.7ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512JK-074R7L
1W Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 4.7Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2512JK-7W4R7L
2W Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 4.7Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
1W Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 5.1Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2512JK-075R1L
Res Thick Film 2512 5.1 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R
描述
RK73B Series 2512 4.7 Ohm ±5 % ±200ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 4.7ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res, 4R7, 1W, Thick Film, 2512 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B3ATTE4R7J
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 6.3 x 3.1 x 0.6 mm Housing type: 2512 Resistor type: Thick Film Power Rating: 1 W Rated voltage: 200 V Resistance: 4.7 Ohm
2512 (6432Metric) 2512 RK73B 0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm 1W 4.7Ohms 卤200ppm/C
Resistor, 4R7, 1W, THICK FILM, 2512;