KOA Speer RK73B3ATTE393J
Res Thick Film 2512 39K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Farnell
3 个月趋势:
-100%
Stock
6,543
Authorized Distributors
4
Resistance
39 kΩ
39 kΩ
39 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-1TYJ393U
Res Thick Film 2512 39K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 39000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 36K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TYJ363U
Yageo GroupRC2512JK-0739KL
Res Thick Film 2512 39K Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRGH2512J39K
Res Thick Film 2512 39K Ohm 5% 2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 39000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR RK73B 0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm 1W 39kOhm ±200ppm/C
Res, 39K, 5%, 1W, 2512 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B3ATTE393J