KOA Speer RK73B3ATTE392J
Res Thick Film 2512 3.9K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Farnell
3 个月趋势:
+19.57%
Stock
81,028
Authorized Distributors
6
Resistance
3.9 kΩ
3.9 kΩ
3.9 kΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-1TYJ392U
Res Thick Film 2512 3.9K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 3.9K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 3900ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
PanasonicERJ-1TYJ362U
Res Thick Film 2512 3.6K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 3600ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512JK-073K9L
SMD Chip Resistor, 3.9 kOhm, ± 5%, 1 W, 2512 [6332 Metric], Thick Film, General Purpose
描述
RK73B FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 3.9kOhm 1W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 3900ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res, 3K9, 5%, 1W, 2512 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B3ATTE392J
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 6.3 x 3.1 x 0.6 mm Housing type: 2512 Resistor type: Thick Film Power Rating: 1 W Rated voltage: 200 V Resistance: 3.9 kOhm