KOA Speer RK73B3ATTE271J
Res Thick Film 2512 270 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
-23.63%
Stock
74,302
Authorized Distributors
6
Resistance
270 Ω
270 Ω
270 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
TE Connectivity3520270RJT
Res Thick Film 2512 270 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
TE Connectivity3520270RJT
PanasonicERJ-1TYJ271U
Res Thick Film 2512 270 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 270 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2512 270 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512JK-07270RL
RC Series 2512 1 W 270 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 270ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
RK73B FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 270Ohm 1W
Res, 270R, 5%, 1W, 2512 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B3ATTE271J
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 6.3 x 3.1 x 0.6 mm Housing type: 2512 Resistor type: Thick Film Power Rating: 1 W Rated voltage: 200 V Resistance: 270 Ohm