KOA Speer RK73B3ATTE205J
Res Thick Film 2512 2M Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
+12.10%
备用零件
Price @ 1000
Stock
19,022
Authorized Distributors
5
Resistance
2 MΩ
2 MΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1995-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ1TYJ205U
Res Thick Film 2512 2M Ohm 5% 1W -400ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 2.2M Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ1TYJ225U
Res Thick Film 2512 2.2M Ohm 5% 1W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2512JK-072ML
Res Thick Film 2512 2M Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2512JK-072M2L
Res Thick Film 2512 2.2M Ohm 5% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
Yageo GroupRC2512FK-072ML
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 2MΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 2000000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR RK73B 0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm 1W 2MOhm ±200ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 2MEG OHM 5%