KOA Speer RK73B3ATTE121J
Res Thick Film 2512 120 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Newark
3 个月趋势:
-41.35%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Stock
76,430
Authorized Distributors
6
Resistance
120 Ω
120 Ω
120 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE Connectivity3520120RJT
Res Thick Film 2512 120 Ohm 5% 1W ±200ppm/C SMD T/R
TE Connectivity3520120RJT
Res Thick Film 2512 120 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
PanasonicERJ-1TYJ121U
Res Thick Film 2512 120 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 120 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Blister T/R
PanasonicERJ-1TYJ131U
Res Thick Film 2512 130 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 120ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR RK73B 0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm 1W 120Ohm ±200ppm/C
Res, 120R, 5%, 1W, 2512 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B3ATTE121J
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 6.3 x 3.1 x 0.6 mm Resistance technical notation: 120R Housing type: 2512 Resistor type: Thick Film Power Rating: 1 W Rated voltage: 200 V Resistance: 120 Ohm