KOA Speer RK73B2ETTD100J
Resistor Thick Film 1210 10 Ohm 5% 1/2 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Farnell
Future Electronics
element14 APAC
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
+24.28%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Case/Package
1210
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ14YJ100U
Res Thick Film 1210 10 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P14J100U
Res Thick Film 1210 10 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
500mW Thick Film Resistors 300V ±5% ±200ppm/℃ 10Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1210JR-0710RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 10Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1210JR-0710RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±200ppm/℃ ±5% 10Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-14YJ110U
Res Thick Film 1210 11 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
描述
Res Thick Film 1210 10 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
10 Ohms 5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thic
FLAT CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 10ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Res, 10R, 0.5W, Thick Film, 1210 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B2ETTD100J
1210 (3225Metric) 1210 RK73B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.5W 1/2W 10Ohms ±200ppm/C