KOA Speer RK73B2BTTE271J
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 270ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-34.63%
Stock
11,550
Authorized Distributors
1
Resistance
270 Ω
270 Ω
270 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1995-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ271V
Res Thick Film 1206 270 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 270Ohm 0.25W 1/4W
Res Thick Film 1206 270 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC1206JR-07270RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 270Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206JR-13270RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 270ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupAC1206JR-07270RL
Res Thick Film 1206 270 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Thick Film Resistors - SMD 1/4watts 270ohms 5%
5% ¡À200ppm/¡æ 270¦¸ 250mW 1206 3.2mm*1.6mm*600¦Ìm