KOA Speer RK73B2BTTD304J
Res Thick Film 1206 300K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Future Electronics
Farnell
element14 APAC
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-28.56%
Resistance
300 kΩ
300 kΩ
300 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 300000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-8GEYJ304V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 300Kohm, 7 inc
PanasonicERJ-8GEYJ334V
Res Thick Film 1206 330K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8GEYJ274V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 270Kohm, 7 inc
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 330kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 270000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
描述
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 300kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
300 kOhms 5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Th
RK73B 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 300kOhms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 300000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 300K, 5%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B2BTTD304J
RESISTOR, 1206, 300K OHM, 5%; Resistance:300kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); No. of Pins:2; Reel Quantity:5000; Series:RK73B