KOA Speer RK73B2BTTD2R0J
Resistor Thick Film 1206 2 Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Farnell
Arrow Electronics
element14 APAC
3 个月趋势:
-13.73%
Stock
99,824
Resistance
2 Ω
2 Ω
2 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±400ppm/C 1.8Ohm 0.25W 1/4W
描述
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 2Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RK73B 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 2Ohms 0.25W 1/4W
Res, 2R, 5%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B2BTTD2R0J
RESISTOR, 1206, 2R OHM, 5%; Resistance:2ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); No. of Pins:2; Reel Quantity:5000; Series:RK73B