KOA Speer RK73B2BTTD274J
Resistor Thick Film 1206 270k Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
数据表和文档
Garrett
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
-42.40%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Resistance
270 kΩ
270 kΩ
270 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ274V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 270Kohm, 7 inc
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 270000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206JR-07270KL
Res Thick Film 1206 270K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206JR-13270KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 270000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupAC1206JR-07270KL
Res Thick Film 1206 270K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Res Thick Film 1206 270K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 270000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 270K, 5%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B2BTTD274J
1206 (3216Metric) 1206 RK73B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 270kOhms ±200ppm/C
RESISTOR, 1206, 270K OHM, 5%; Resistance:270kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); No. of Pins:2; Reel Quantity:5000; Series:RK73B