KOA Speer RK73B2BTTD272J
Res Thick Film 1206 2.7K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Farnell
Future Electronics
3 个月趋势:
-56.56%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Resistance
2.7 kΩ
2.7 kΩ
2.7 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
TE ConnectivityCRG1206F2K7
Res Thick Film 1206 2.7K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Res Thick Film 1206 2.7K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-072K61L
Res Thick Film 1206 2.61K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-072K49L
Res Thick Film 1206 2.49K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-072K43L
Res Thick Film 1206 2.43K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 2.43K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Resistor Thick Film 1206 2.7k Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
RK73B 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 2.7kOhms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2700ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 2K7, 5%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B2BTTD272J
SMD Resistor 1206 2.7KΩ ±5% 250mW ±200ppm/℃
Resistor, 2K7, 0.25W, THICK FILM, 1206;