KOA Speer RK73B2BTTD185J
Res Thick Film 1206 1.8M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
element14 APAC
3 个月趋势:
-2.28%
Resistance
1.8 MΩ
1.8 MΩ
1.8 MΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 1.8MOhm 0.25W 1/4W
Yageo GroupRC1206JR-071M8L
RC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 1.8MOhm 0.25W 1/4W
Res Thick Film 1206 1.91M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8ENF1874V
Res Thick Film 1206 1.87M Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ8ENF1744V
Res Thick Film 1206 1.74M Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 1.82M Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
RK73B 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 1.8MOhms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1.8e+06ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 1M8, 5%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B2BTTD185J