KOA Speer RK73B2BTTD181J
Res Thick Film 1206 180 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Newark
Future Electronics
Garrett
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.41%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
180 Ω
180 Ω
180 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206JR-13180RL
Res Thick Film 1206 180 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG1206F180R
Res, 180R, 1%, 0.25W, 1206, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Neohm Te Connectivity CRG1206F180R.
Res Thick Film 1206 180 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 182 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 165 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 182Ohm 0.25W 1/4W
描述
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 180Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RK73B 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 180Ohms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 180ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Resistor, SMT, 1206, 180 Ohm, +/-5%, +/- 200ppm, Thk Film<CA
Res, 180R, 5%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B2BTTD181J.
SMD Resistor 1206 180Ω ±5% 250mW ±200ppm/℃
RES, 180R, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 180ohm; Product Range: RK73B Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tol