KOA Speer RK73B2BTTD155J
Resistor Thick Film 1206 1.5m Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Farnell
Garrett
Verical
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
-33.91%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1.5 MΩ
1.5 MΩ
1.5 MΩ
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1206 1.5M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8GEYJ155V
Res Thick Film 1206 1.5M Ohm 5% 0.25W(1/4W) -400ppm/C to 150ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
Thick Film Resistors ±5% 1.5MΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 1.5MOhm 0.25W 1/4W
PanasonicERJ-8GEYJ165V
Res Thick Film 1206 1.6M Ohm 5% 0.25W(1/4W) -400ppm/C to 150ppm/C Molded SMD Punched T/R
Res Thick Film 1206 1.6M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 1.5MΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RK73B 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 1.5MOhms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1.5e+06ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 1M5, 5%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B2BTTD155J
SMD Resistor 1206 1.5MΩ ±5% 250mW ±200ppm/℃