KOA Speer RK73B2BTTD134J
Res Thick Film 1206 130K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Farnell
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
70,719
Authorized Distributors
6
Resistance
130 kΩ
130 kΩ
130 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1206 130K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 130kOhm 0.25W 1/4W
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 120kOhm 0.25W 1/4W
Yageo GroupRC1206JR-07130KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 130kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-07130KL
Res Thick Film 1206 130K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 130K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
RK73B 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 130kOhms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 130000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 130K, 5%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B2BTTD134J