KOA Speer RK73B2BTTD101J
Res Thick Film 1206 100 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Newark
TME
Future Electronics
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.47%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
Res General Purpose Thick Film 1206 100 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded
PanasonicERJ-8GEYJ111V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 110ohm, 7 inch
Yageo GroupRC1206JR-13100RL
Res Thick Film 1206 100 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 100 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res General Purpose Thick Film 1206 100 Ohm 1% 1/8W ±200ppm/°C Molded T/R
Yageo GroupRC1206JR-0791RL
Res Thick Film 1206 91 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 100Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 100ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 100R, 5%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B2BTTD101J.
1206 (3216Metric) 1206 RK73B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 100Ohms ±200ppm/C
SMD Resistor 1206 100Ω ±5% 250mW ±200ppm/℃