KOA Speer RK73B2ATTE221J
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 220ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
3 个月趋势:
-1.77%
Stock
42,678
Authorized Distributors
1
Resistance
220 Ω
220 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1995-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 220ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 200ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6GEYJ201V
RESISTOR, CHIP THICK FILM, 200 OHM, 0.12RESISTOR, CHIP THICK FILM, 200 OHM, 0.125W, 5%
PanasonicERJ-6GEYJ241V
Res Thick Film 0805 240 Ohm 5% 1/8W ¦200ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 240 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-13220RL
Res Thick Film 0805 220 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
FIXED RESISTOR Chip Resistor 5% 200ppm/C 220Ohm 125mW