KOA Speer RK73B2ATTDD512J
Res Thick Film 0805 5.1K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
90,336
Authorized Distributors
4
Resistance
5.1 kΩ
5.1 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805JR-075K1L
Res Thick Film 0805 5.1K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0805JR-075K1L
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 5.1kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805JR-075K6L
Res Thick Film 0805 5.6K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 4.7K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 5100ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
FIXED RESISTOR Chip Resistor 5% 200ppm/C 5.1kOhm 125mW
Thick Film Resistors - SMD 1/4watts 5.1Kohms 5%
5.1K¦¸ ¡À5% 250mW ¡À200ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*500¦Ìm