KOA Speer RK73B2ATTDD392J
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 3900ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
3 个月趋势:
-37.08%
Stock
42,735
Resistance
3.9 kΩ
3.9 kΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-6GEYJ392V
Res Thick Film 0805 3.9K Ohm 5% 1/8W ¦200ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 3.9kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 3.9K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 3.6K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C SMD Paper T/R
PanasonicERJ6GEYJ362V
Res Thick Film 0805 3.6K Ohm 5% 1/8W ¦200ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805JR-073K9L
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 3.9kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Thick Film Resistors - SMD 1/4W 3.92K OHM 5%
FIXED RESISTOR Chip Resistor 5% 200ppm/C 3.9kOhm 125mW
3.9K¦¸ ¡À5% 125mW ¡À200ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*500¦Ìm