KOA Speer RK73B2ATTDD184J
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 180000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页7 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.01%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Resistance
180 kΩ
180 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0805 180K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-6GEYJ184V
Res Thick Film 0805 180K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 180K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805JR-07180KL
Res Thick Film 0805 180K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805JR-13180KL
TE ConnectivityCRGH0805J180K
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 180000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
Thick Film Resistors - SMD 180K OHM 5%
5% ¡À200ppm/¡æ 180K¦¸ 250mW 0805 2mm*1.25mm*500¦Ìm
FC 0805 180K 5%