KOA Speer RK73B1JTTD751J
Res Thick Film 0603 750 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Farnell
TME
element14 APAC
3 个月趋势:
+33.35%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
750 Ω
750 Ω
750 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 820ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupAC0603JR-07750RL
Res Thick Film 0603 750 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603JR-07750RL
Res Thick Film 0603 750 Ohm 5% 1/10W Ý100ppm/ÝC SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603JR-07680RL
Surface Mount Thick Film Resistor, Rc Series, 680 Ohm, 100 Mw, - 5%, 50 V, 0603 [1608 Metric]
描述
125mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 750Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 750ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Resistor, SMT, 0603, 750 Ohm, +/-5%, +/- 200ppm, Thk Film<CA
Res, 750R, 5%, 0.125W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1JTTD751J
0603 (1608Metric) 0603 RK73B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.125W 1/8W 750Ohms ±200ppm/C
Resistor, 750R, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:750ohm; Product Range:RK73B Series; Voltage