KOA Speer RK73B1JTTD362J
Res Thick Film 0603 3.6K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Farnell
Garrett
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.23%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
3.6 kΩ
3.6 kΩ
3.6 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0603 3.3K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 0603 3.3K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
SMD Chip Resistor, 3.9 kOhm, ± 5%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
Yageo GroupRC0603JR-073K6L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 3.6kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603JR-073K6L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 3600ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603JR-073K3L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 3.3kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Resistor Thick Film 0603 3.6k Ohm 5% 1/10 Watt ±200ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 3600ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) 0603 RK73B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 3.6kOhms ±200ppm/C
Res, 3K6, 5%, 0.1W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1JTTD362J
SMD Resistor 0603 3.6KΩ ±5% 1/10W ±200ppm/℃